Bejegyzések

Heed Obelisk Si Classic

Kép
  Amikor 3 évvel ezelőtt megalkottunk az Obelisk Si30/X30  Anniversary modellt a Heed márkanév 30 éves fennállásának jubileumára még nem gondoltuk, hogy a típus valaha volt legsikeresebb termékét hozzuk létre. A limitált kiadást, ami egyébként nem volt bontható, azaz az Si30 és az X30 csak együtt használható, alig 3 hónap alatt elkapkodták. Mire az eufórikus tesztek megjelentek, a termék már nem volt elérhető, és ha ez nem lett volna elég nagy probléma, a francia audio és zenei élet ikonikus kritikusa, Thierry Soveaux összeállította pályafutásának 10 legjobb integrált erősítőjét és ebbe a listába bekerül az Si30/X30! Erre a helyzetre nem igazán voltunk felkészülve, megoldást kellett találjunk. Így született meg az Obelisk Classic, ami egy az egyben az évfordulós változat annyi különbséggel, hogy a Si Classic működik a külső X2 Classic tápegység nélkül is, ahogy a Si3. Természetesen az X2 Classic használatával válik teljesen egyenértékűvé a Si30/X30 szettel.  De mit is rej...
Kép
Szinte hihetetlen, de a Zsolt Audio idén 40 éves! Bizony, 1985 nyarán csaptunk egymás tenyerébe az Audiolab céggel, pontosabban Phil Swifttel, hogy Magyarországon a Zsolt Audio fogja képviselni a márkát. Elég szürreális volt, hogy a Vasfüggöny mögül két fiatalember azt veszi a fejébe, hogy egy angol audio céget "képvisel", miközben sem szabad kereskedelem, de még csak szabad határátjárás sincs a nyugat felé. Annyira szürreális volt, hogy Phil igent mondott az ötletre és mi Alpár bátyámmal két darab Audiolab 8000A erősítővel a hónunk alatt, amit közvetlenül a gyártótól vásároltunk viszonteladói áron(!) jöttünk haza és még abban az évben eladtunk 10 darabot ebből a legendás készülékből. A sikeren felbuzdulva aztán a Zsolt Audio kínálatában folyamatosan jelentek meg a legendás brit márkák, a cégek sorra igent mondtak a megkeresésünkre. Roksan, Rega, Spendor, Royd, Creek és számos más márka is, a 'British Audio" legendái. Azonban abban az időben a dolgok sokkal lassabban...