Szinte hihetetlen, de a Zsolt Audio idén 40 éves! Bizony, 1985 nyarán csaptunk egymás tenyerébe az Audiolab céggel, pontosabban Phil Swifttel, hogy Magyarországon a Zsolt Audio fogja képviselni a márkát. Elég szürreális volt, hogy a Vasfüggöny mögül két fiatalember azt veszi a fejébe, hogy egy angol audio céget "képvisel", miközben sem szabad kereskedelem, de még csak szabad határátjárás sincs a nyugat felé. Annyira szürreális volt, hogy Phil igent mondott az ötletre és mi Alpár bátyámmal két darab Audiolab 8000A erősítővel a hónunk alatt, amit közvetlenül a gyártótól vásároltunk viszonteladói áron(!) jöttünk haza és még abban az évben eladtunk 10 darabot ebből a legendás készülékből. A sikeren felbuzdulva aztán a Zsolt Audio kínálatában folyamatosan jelentek meg a legendás brit márkák, a cégek sorra igent mondtak a megkeresésünkre. Roksan, Rega, Spendor, Royd, Creek és számos más márka is, a 'British Audio" legendái. Azonban abban az időben a dolgok sokkal lassabban mentek mint manapság, a látványos "nyitás" 1987-ben történt, a HFM tulajdonosai ugyanis nem kevésbé találták furának az ötletünket mint az angol cégek, és mire beleegyeztek, hogy "vállalkozásunkat" hirdethetjük a lapban, több mint egy év telt el és az első hirdetés 1987 elején jelent meg. Ezzel a Zsolt Audio lett Magyarország első ilyen jellegű vállalkozása, persze nem számítva a Ramovill-t, aki velünk egy időben lépett az audiofil piacra a Heybrook HB1 importjával, bár 1987 után ezt is közösen vállaltuk, de ez már egy másik történet.
A történet pedig most folytatódik, mert az amit gondolunk a zenei reprodukcióról, otthoni zenehallgatásról, a hifi/audio berendezések nyújtotta élményről, újra aktuálissá vált. A Heed Audio jelmondata, "forget hifi - remember music", azaz felejtsd el a hifit és foglalkozz a zenével, aktuálisabb ma, mint valaha!
